У Карському археологічному та етнографічному музеї експонується унікальний золотий пояс вагою 432 грами
  У Карському археологічному та етнографічному музеї експонується унікальний золотий пояс вагою 432 грами, виявлений 22 роки тому під час розкопок у стародавньому місті Ані.
Це місто, відоме як «Місто 1001 церкви» і «Місто сорока воріт», є важливим об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, розташованим у Карсі, Туреччина
 Ані був значущим культурним, торговельним і релігійним центром у Середні віки, особливо процвітав у X-XIII століттях. Його спадщина була сформована змішанням цивілізацій, таких як сельджуки, грузини, вірмени та візантійці. Золотий пояс був знайдений у 2002 році під час розкопок, які велися під керівництвом професора Бейхана Карамагарали з Університету Хаджеттепе з 1989 до 2005 року.
 Пояс вагою 432 грами складається з трьох компонентів: поясної пластини, пряжки і шлевок. Він прикрашений фігурками і повністю виготовлений із золота. Пряжка ременя складається з восьми пластин, а краї прикрашені технікою сават, стародавнім мистецтвом інкрустації золотом і сріблом, що походить з Дагестану. Поясна пластина має довжину 25 см і ширину 2,5 см, а на кінці зображена людська голова.
 Хакім Аслан, виконувач обов’язків директора Карського археологічного та етнографічного музею, наголосив на важливості цього артефакту. Він розповів, що Ані пережив свій славний період у Середні віки, і розкопки тут розпочалися ще наприкінці XIX століття під керівництвом російського археолога Миколи Марра. Пізніше розкопками займалися турецькі професори, і вони тривають досі.
 Цікаво, що на пряжці пояса і на людській фігурі зображено третє око і написано слово «lisa», що в перекладі означає «власник». На керамічних виробах того часу це слово використовувалося для позначення удачі та процвітання для власника.