У грецькому палаці Айгай знайдено терми Олександра Македонського

 Під час дослідницьких розкопок у палаці Айгай, що розташований у місті Вергіна на півночі Греції, археологи виявили великі терми (лазню). Вони складалися зі спільної ванної кімнати та масивних водостоків, вирубаних у камені. Палац Айгай, побудований у центрі стародавнього Македонського царства, був утричі більшим за Парфенон і займав площу 15000 квадратних метрів. Було ідентифіковано фундаменти й руїни храмів, святилищ, театру, внутрішнього двору, кількох королівських гробниць, міських мурів з воротами Айгай та безліч колон, які колись підтримували дах палацу. Археологи також знайшли палестру – приватну гімнастичну школу, де тренувалися хлопчики з 8 до 16 років. Там вони займалися спортом і боротьбою.

 

 З історичних джерел відомо, що свою юність Олександр Великий (356–323 до н. е.) провів у палаці Айгай. І там же посів на трон Македонського царства, яке згодом розширилося, охопивши грецькі поліси, Єгипет, Перську імперію і частину Індії. На думку археологів, бувши хлопчиком Олександр займався в палестрі, а після занять разом зі своїми друзями йшов на терми. Це були молоді аристократи, які займалися спортом і вчилися битися разом з Олександром. Таким чином вони готувалися до своєї майбутньої ролі політичних і військових лідерів македонського суспільства. Дослідники вважають, що саме в цих лазнях юний Олександр купався разом зі своїм другом дитинства Гефестіоном.

Впродовж останніх 16 років у палаці Айгай проходила масштабна реконструкція. Археологи, які працюють на цьому місці, відновили 1400 квадратних метрів мармурових підлог, колон і мозаїки. Водночас вони продовжували розкопувати нові артефакти та руїни, які проливають світло на те, як жили Олександр Македонський і його сучасники. У січні цього року Греція знову відкрила палац Айгай для туристів. Вибравши тури до Греції туристи мають змогу відвідати це цікаве місце