Під час прогулянки із собакою 12-річний підліток знайшов золотий римський браслет

 Коли 12-річний Роуен Бреннан та його мама Аманда вигулювали домашнього улюблянця біля села Пегам, Західний Сассекс, вони не припускали, що знайдуть золотий скарб. На одному з полів, що прилягає до сільської дороги, Роуен побачив щось блискуче і вирішив перевірити. В результаті на землі підліток виявив шматочок металу, який був весь у багні. Мати юного шукача скарбів не надала цьому значення, оскільки її син постійно тягнув у будинок всякий мотлох. Але після того, як підліток помив знахідку, вона стала візуально нагадувати золото. Аманда вирішила порадитись зі своїм знайомим перукарем, який захоплюється пошуком скарбів за допомогою металошукача. Він порадив жінці звернутися до офіцера зі зв'язків та знахідок, що невдовзі вона й зробила. Фахівці Британського музею визначили знахідку як армілу (лат. armillae) – вид наручних прикрас (браслетів), які служили військовими нагородами (donum militarium) у Римській імперії. Залежно від виду, армили могли носити на зап'ястях, на фалерах чи плечах, де вони кріпилися до верхніх шкіряних ремінців обладунку.

 Експерти датують знайдену армілу І століттям нашої ери. Вона є тонкою смужкою золота (8,1 на 71,3 мм у складеному стані) з орнаментом у вигляді декоративних молдингів і мотузок. Усі артефакту становить 7,69 грам. На одному кінці браслета видно сліди від напилка та круговий прокол. За словами співробітників музею, золоті армили зустрічаються доволі рідко.

 Село Пегам розташоване поблизу римського міста Noviomagus Reginorum, на місці якого сьогодні знаходиться Чичестер. Спочатку Noviomagus Reginorum був заснований як зимовий військовий табір для II легіону Августа, незабаром після римського вторгнення на землі Британії в 43 році нашої ери, і лише через кілька років перетворився на галасливе місто. Тому не дивно, що в районі було знайдено артефакт часів Римської імперії. 
 
Сьогодні золота арміла знаходиться в консерваційній лабораторії і поки що точно не відомо, чи поповнить вона колекцію Британського музею.
 На сьогодні, досить багато різних скарбів знаходяться в полях старого світу. Подорожуючи Європою, туристи мають можливість познайомитися і різноманіттям знахідок різних періодів